.
.

درباره ما

شرکت توسعه کاربرد پرتوها در سال 1390 با هدف بسط و توسعه کاربردهای صلح‌آمیز فناوری هسته‌ای در حوزه‌های سلامت و بهداشت، پزشکی، کشاورزی، محیط‎زیست، امنیت و تحقیقات علمی آغاز به‌کار کرد.
از جمله مهمترین کاربردهای پرتو در جهان می‌توان در حوزه پزشکی به پرتودرمانی و تولید رادیوداروهای تشخیصی و درمانی، در حوزه سلامت و بهداشت به استریل نمودن تجهیزات پزشکی، دفع آفات کشاورزی و افزایش ماندگاری مواد غذایی، در صنعت به بهبود خواص پلیمری، کاشت یونی، تولید رادیوایزوتوپ‌های صنعتی و آزمون‌های غیرمخرب و در حفاظت از محیط‌زیست به پاکسازی آب‌ها و خاک‌های آلوده و تصفیه پسماندهای شهری، صنعتی و بیمارستانی اشاره نمود.
این شرکت به عنوان زیرمجموعه سازمان انرژی اتمی با بهره‌برداری از سامانه‌های پرتودهی الکترون و گاما و آزمایشگاه های کنترل کیفی و نیز اخذ استانداردها و گواهینامه های بین المللی قادر است طیف وسیعی از محصولات و مواد را پرتودهی نماید. همچنین با ایجاد مجموعه تخصصی مهندسی قادر است انواع سامانه‌های پرتودهی با کاربری‌های گوناگون را طراحی نموده و احداث نماید.
از طریق این وب‌گاه، از تولیدکنندگان محصولات پزشکی و مواد غذایی و همچنین محصولات پلیمری دعوت به عمل می‌آید تا از خدمات پرتودهی شرکت توسعه کاربرد پرتوها بهره‌برداری نمایند. خواهشمند است با پیشنهادات، انتقادات و نظرات خود، ما را  در جهت بهبود فعالیت شرکت توسعه کاربرد پرتوها یاری نمایید.                      

login